Основи наукових досліджень
Грабовський Юрій
Надіслав: Грабовский Юрий (2 березня 2006р.)
Факультет фізичного виховання та спорту :: Кафедра теорії та методики фізичного виховання :: Основи наукових досліджень
Анотація

Навчальна дисципліна „Основи наукових досліджень” зорієнтована на підготовку студентів до організації та проведенню науково-дослідної роботи у сфері фізичного виховання та спорту.

Вивчення курсу дозводить сформувати необхідні знання, уміння і навички організації і проведення науково-дослідної роботи для вирішення педагогічних, психологічних, медико-біологічних проблем у сфері фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи з різним контингентом населення.

 

План
Основи наукових досліджень
         Мета, завдання дисципліни
         Програма курсу
         Методичні рекомендації
         Завдання до самостійної роботи
Основи наукових досліджень
Мета, завдання дисципліни
  1. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ.

           

Навчальна дисципліна „Основи наукових досліджень” зорієнтована на підготовку студентів до організації та проведенню науково-дослідної роботи у сфері фізичного виховання та спорту.

Мета курсу: сформувати необхідні компетенції організації і проведення науково-дослідної роботи для вирішення педагогічних, психологічних, медико-біологічних проблем у сфері фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи з різним контингентом населення.

Інструментальні компетенції

- дослідницькі навички.

Загально-професійні:

- правильне визначення мети й завдань діагностики, рівня фізичної підготовленості школярів;

- формування оздоровчо-діагностичної програми та відповідного інструментального забезпечення;

- аналіз результатів діагностики, їх інтерпретація та визначення напрямів фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи;

- проведення дослідної роботи з метою пошуку шляхів вдосконалення процесу фізичного виховання школярів і власної діяльності;

 

Спеціалізовано-професійні:

- здатність використовувати математичний апарат для освоєння теоретичних основ і практичного використання методів, що використовуються у фізичному вихованні та спорті.

- здатність використовувати професійно профільовані знання, уміння й навички з різних розділів фізичної культури, різних видів спорту і та методики їх викладання, для дослідження явищ і процесів, що відбуваються у організмі осіб, що займаються фізичною культурою та спортом;

-  здатність використовувати професійно профільовані знання й уміння в галузі теоретичних основ інформатики й практичного використання комп'ютерних технологій;

 

            Завдання курсу:

  • Теоретичні сформувати уявлення про особливості методики організації науково-дослідної роботи; озброїти студентів методикою використання різних засобів проведення науково-дослідної роботи; скласти уявлення про основні напрямки і зміст науково-дослідної роботи різних проблем фізичного виховання та спорту; сформувати знання щодо використання різних методів дослідження; навчити планувати науково-дослідну роботу, правильно визначати основні етапи та послідовність проведення дослідження;
  • Практичні – сформувати уміння і навички правильного використання різноманітних методів проведення науково-дослідної роботи та оформлення результатів дослідження.

 

Перелік знань та умінь студентів:

Знати: Основні положення сучасної теорії педагогічних досліджень, їх методології, принципів і підходів. Етапи виникнення і розвитку теорії фізичного виховання. Класифікація наукових досліджень проблем фізичного виховання та спорту за характером, видом та змістом. Мета науки: пізнання законів розвитку природи і суспільства, їх вплив на предмети та явища, їх властивості та відношення, що здійснюється за допомогою логічного та абстрактного мислення. Види наукових досліджень. Етапи наукового дослідження. Наукова теорія, її характеристика. Структура наукової теорії. Методологія наукового пошуку Методологічний апарат. Методологічні принципи Етапи дослідження. Вибір, формулювання й обґрунтування теми дослідження. Класифікація методів наукового дослідження Сучасні інформаційні технології у науково дослідній роботі. Різновиди педагогічних досліджень: методичні дослідження, науково-методичні дослідження, науково-дослідні роботи. Структура, зміст і організація науково-дослідної роботи з проблем фізичного виховання та спорту.

Вміти: Володіти методологічним апаратом; планувати наукове дослідження; визначати об'єкт, предмет, мету, задачі науково-дослідної роботи; користуватися методами наукового дослідження; правильно оформлювати результати дослідження та навчально-наукових робіт.

Міждисциплінарні зв’язки. При вивчені дисципліни ”Основи наукових досліджень” використовуються знання студентів з курсу ”Філософія” – про методологічні основи науки; ”Педагогіка” – про методи педагогічних досліджень; ”Історії фізичного виховання та спорту” – про науковців та напрямки наукових досліджень проблем фізичної культури.

Методичні рекомендації
Методологія, структура та вимоги до виконання випускних робіт  Metodologiy robit.pdf
Завдання до самостійної роботи
ТЕМИ_РЕФЕРАТІВ.pdf

Завдання до самостійної роботи ЗАВДАННЯ ДО САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ.doc

 

Питання до заліку Zal.pdf