Історія первісного суспільства
доц. О. Бойков
Надіслав: Капарулін Юрій (15 жовтня 2015р.)
Історико- юридичний факультет :: Кафедра історії, археології та методики викладання :: Історія первісного суспільства
Анотація

Мета та завдання навчальної дисципліни

Мета курсу полягає в тому, щоб на основі попередніх та сучасних досліджень ознайомити студентів з питаннями походження людини, основними етапами становлення та розвитку людського суспільства від часу його виникнення до формування стратифікованого суспільства.

Внаслідок засвоєння курсу «Історія первісого суспільства» студенти повинні знати процес становлення та основні етапи розвитку первісного суспільства, усвідомлювати його місце в історичному процесі, як підгрунття подальшого розвитку людства, мати уявлення про виробництво, суспільну структуру, світогляд давніх людей; вміти розрізняти пережитки та релікти первісного суспільства в сучасності.

Об'єктами вивчення первісної історії є становлення фізичного типу людини, виникнення та розвиток виробництва, формування суспільства та різноманітних його структур на різних етапах (праобщини, общини, сім'ї, роду, племен, тощо), поява приватної власності та форм її накопичення, держави та політичної влади.

Історія первісного суспільства є синкретичною наукою, вона узагальнює результати дослідження ряду дисциплін, що займаються конкретними проблемами первісного суспільства (археології, четвертинної геології, антропології, етнографії, історичного мовознавства, та ін.).

Контроль за видами діяльності студентів здійснюється шляхом поточного оцінювання знань, переодичним контролем після засвоєння ними першого а потім, другого модуля.

Формою підсумкового контролю є екзамен у 1-му семестрі.

План
Історія первісного суспільства
Робоча програма
Історія первісного суспільства
Робоча програма